Το Εργαστήριο Διερεύνησης Ανθρώπινων Σχέσεων έχει ιδρυθεί το 1983 από τη κα. Χάρις Κατάκη και αποτελεί έναν πολυμορφικό χώρο που δραστηριοποιείται σε ένα μεγάλο εύρος δραστηριοτήτων: Υπηρεσίες Εκπαίδευσης 4ετές Πρόγραμμα στη Ψυχοθεραπεία 3ετές Πρόγραμμα Εκπαίδευσης στη Συμβουλευτική Εκδοτική Δραστηριότητα μέσω της σειράς «Ανθρώπινα Συστήματα» Παροχή Υπηρεσιών Ψυχοθεραπείας & Συμβουλευτικής σε Άτομα, Οικογένειες, Ζευγάρια και Ομάδες Παρεμβάσεις σε Δήμους & Κοινότητες , Οργανισμούς, Σχολεία και Εταιρείες